BEST Hacks

Responsive image
BEST Wrocław

Prize

2023-11-08

3 Teams

7 Solutions
Challenge is finished

Waszym zadaniem będzie stworzenie aplikacji będącej odpowiedzią na szeroko pojęty temat zaangażowania społecznego. Może ono przyjąć dowolną formę, jednak powinno wpisywać się w jedną z poniższych kategorii:

 

  • Zaangażowanie lokalne - jest to aktywne zaangażowanie mieszkańców i organizacji w działania mające na celu poprawę społeczności, rozwiązywanie lokalnych problemów i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego w danej okolicy lub regionie. Ważnym aspektem tej kategorii jest danie szansy jednostce na zaangażowanie się w życie wybranej grupy społecznej.

  • Pomoc potrzebującym - w biegu codziennego życia zapominamy o tym, że istnieje duża grupa ludzi, która potrzebuje wsparcia i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Osoby starsze, z niepełnosprawnościami, czy żyjące w ubóstwie to nieodłączna część naszej społeczności i ważnym jest, aby ich nie wykluczać. Chcemy, abyście w tej kategorii skupili się na pomocy dla dowolnej grupy osób potrzebujących. Możecie również poruszyć tematy takie jak praca na rzecz wolontariatu oraz mobilizacja do czynnego w nim udziału, czy zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat działań zgrupowań non-profit.

  • “Well-being“ - utrzymywanie dobrego samopoczucia. W czasach po pandemii, w których przyzwyczailiśmy się do pracy i spotkań zdalnych, coraz częściej przedkładamy karierę czy edukację nad nasze zdrowie psychiczne. Chcemy, abyście opracowali rozwiązanie, którego celem będzie poprawa zdrowia lub samopoczucia ludzi. Możecie poruszyć obszerny temat, jakim jest work life balance, czyli jak:
    • poprawić dobre samopoczucie pracowników,
    • zapewnić równowagę między życiem zawodowym i osobistym,
    • propagować dobre praktyki zdrowia, takie jak ergonomia, regularne przerwy od siedzenia przy komputerze, zrównoważone nawodnienie organizmu, czy nawet odpowiednia ilość snu.

Możecie również poruszyć temat samotności, promowania aktywności fizycznej czy też redukcji codziennego stresu.

 

Sposób realizacji zadania konkursowego jest dowolny - możecie stworzyć stronę www, aplikację desktopową, aplikację mobilną bądź rozwiązanie IoT. Jeśli macie inny pomysł na rozwiązanie zadania przy pomocy programowania - droga otwarta! Technologie oraz sposób ich użycia zależą całkowicie od Was.

Author

No files

Jury będzie oceniać Wasze projekty według następujących kryteriów:

    • Stopień realizacji (0 - 10 pkt) - związek projektu z zadaną tematyką, tzn. projekt musi spełniać co najmniej jedną z trzech wyżej wymienionych kategorii. W tym kryterium oceniany jest również stopień zaawansowania prac (między innymi tego, ile udało się zakodować). Pamiętajcie, to nie musi być w pełni działające rozwiązanie, musi być jednak projektem programistycznym, a nie samą makietą stworzoną np. w Figmie.

    • Design i funkcjonalność (0 - 10 pkt) - wygląd zewnętrzny oraz złożoność projektu, między innymi jakie funkcje oferuje rozwiązanie i w jakim stopniu spełnia ono zdefiniowane potrzeby.

    • Kreatywność i Innowacyjność (0 - 10 pkt) - unikalność projektu w zestawieniu z już istniejącymi rozwiązaniami i nietypowość pomysłu.

    • Biznesowa przydatność rozwiązania (0 - 5 pkt) - możliwość wdrożenia projektu w obecnych czasach, biorąc pod uwagę czynniki społeczno-ekonomiczne. Tworząc rozwiązanie określcie czyje potrzeby spełniacie i w jaki sposób to robicie.

    • Formuła i sposób prezentacji (0 - 5 pkt) - sposób, czytelność i spójność prezentacji projektu przed jury i publicznością.

nagrody rzeczowe